Distanční výuka v MŠ SMÍŠEK

Milí rodiče, chceme Vás seznámit s novinkou v naší mateřské škole – distanční výukou.

Distanční výuka se stala součástí školského zákona i pro děti v mateřských školách, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Je to způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny pro různé krizové situace, momentálně z důvodu epidemie

Covid 19.

Podle nařízení vlády ČR jsou nyní všechny MŠ uzavřeny na 3týdny,

tj. od 1.března až do 21. března 2021.

OD PONDĚLÍ 1.3. DO 5.3. PROBÍHAJÍ V NAŠEM OKRESE JARNÍ PRÁZDNINY O KTERÝCH DISTANČNÍ VÝUKA PODLE ŠKOLSKÉHO ZÁKONA NEPROBÍHÁ.

Od pondělí 8.3. 2021 bude pro předškolní děti spuštěna distanční výuka, kdy na webových stránkách školy, budete moci v sekci PŘERDŠKOLÁK sledovat v domácím prostředí doporučení výchovně-vzdělávacích činností předškolních dětí, které vychází z našeho TVP (pokud některý z rodičů nemá možnost tyto stránky přes internet sledovat, napíše tuto skutečnost sms zprávou na telefon 721232152 a bude zvolen jiný způsob předávání informací).

PRŮBĚH VZDĚLÁVÁNÍ V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

- distanční výuka bude založena na vzájemné komunikaci učitelky a rodičů prostřednictvím e-mailů, které jste již škole poskytli na třídních schůzkách. Nám pak udělá radost, když nám pošlete na email školy (skolka@jiretin.cz) zpětnou vazbu ( fotku z aktivit, které třeba děti zaujaly, vzkaz od dětí,…. )

Vzdělávání bude spočívat především

- v inspirativních typech na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí

- v rozvíjení všech kompetencí a v systematické přípravě na vzdělávání v základní škole, pomocí her a pracovních listů u kterých se bude cíleně rozvíjet např. grafomotorika, zrakové, sluchové vnímání, pozornost, matematické představy,…..

Absence při distanční výuce se posuzuje podle zapojení do vzdělávání. Jednoduše řečeno je jedno, v jaké době jste s dítětem pracovali či vyplňovali pracovní list, důležité je, že jste to udělali.

„Vypracované úkoly“ si s dětmi společně zhodnotíme až se zase společně sejdeme ve školce.

Odkazy na stránky kde můžeze děti vzdělávat hravou formou.Najdete tam různé pohybové hry, pracovní listy, omalovánky k vytisknutí